Polskie marki taneczne : So Fancy

24 marca 2017

Znacie to uczucie, kiedy w waszej głowie pojawia się baletowy kostium, a potem za nic w świecie nie możecie znaleźć nic nawet trochę podobnego? Ja znam. I znalazłam rozwiązanie na ten problem. Jeśli coś jest w mojej głowie, pewnie jest też w So Fancy.

O twórcach :

Marta Fiedler i Paweł Koncewoj, czyli dwie wielkie gwiazdy polskiego baletu biorą się za temat, który codziennie sprawdzają na własnej skórze – ubrania taneczne. Sami wiedzą, co im przeszkadza, co pomaga i jakie konkretne rozwiązania będą na sali baletowej ich przyjacielem. Co jak co, ale lepszych testerów kostiumów baletowych trudno sobie wyobrazić.

O ubraniach :

Polski pomysł realizowany na włoskich tkaninach – wytrzymałych, fantastycznie opinających ciało i „robiących sylwetkę”, czyli to co lubimy najbardziej. Jednak to nie największa zaleta So Fancy.

Moje serce totalnie zdobyło co innego – indywidualność. Każdy model dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych, które sami możemy modyfikować, tworząc swój własny, unikalny kostium. Możliwości kolorystycznych jest cała masa – od klasycznej czerni, przez bezpieczne stonowane szarości i pastele, aż do neonu. Na tle marnego wyboru kostiumów na polskim rynku, so Fancy to iskierka nadziei, że znajdziemy wymarzony model, którego nie będą mieć wszyscy na sali. Trzeba się tylko pilnować, bo to totalnie uzależnia.

Ale to to nie koniec z indywidualnym podejściem, bo kostiumy szyte są na zamówienie, przychodzą w podpisanym naszym imieniem opakowaniu, z którego wyciągamy produkt i jesteśmy tacy dumni, że my to wszystko tak pięknie wymyśliliśmy. Samopoczucie od razu idzie w górę.

Marka w końcu pomyślała o tych, którzy przez baletowe firmy traktowani są totalnie niesprawiedliwie, czyli o panach – opcji męskich ubiorów jest tu naprawdę sporo. W końcu Ci przestaną narzekać, że nie wiedzą w co się ubrać. Będzie trochę spokoju.

Nie powiem, że bez znaczenia jest cena, która jak na standardy baletowe jest przystępna – żaden z kostiumów nie kosztuje więcej niż 200zł. Jak na jakość wykonania, jest śmieszna, bo materiał jest porządny, kolory nie blakną nawet przy moim noszeniu ich non stop i praniu w imię zasady „szybko i wściekle”. To jest wyczyn.

Co jest w ofercie?

Marka oferuje dwa działy : damski  i męski. W pierwszym znajdziemy dwa typy kostiumów : „mix it”, czyli połączenie dzianiny z siateczką i „classic glam” zawierający modele z samej dzianiny oraz dwa modele spódniczek. W dziale męskim znajdziemy body dla panów, spodnie oraz koszulki. Każdą z propozycji możemy modyfikować kolorystycznie.

Moja opinia : 

Mamy Polską markę, która daje nam to, co zachęcało nas do wybierania produktów z zagranicy – możliwość samodzielnego tworzenia, indywidualne podejście, coś „specjalnie dla nas”. Mamy produkty o świetnej jakości, mnogość wzorów, duży wybór. Mamy w końcu, polską męską kolekcje taneczną. Czyli już na starcie jest fajnie.

Kostium jest jednym z moich ulubionych i napewno temat na nim się nie zamknie – już chodzi mi po głowie kilka kolejnych opcji. Są wygodne, ładnie modelują sylwetkę i ułatwiają nawiązywanie nowych znajomości, bo co chwilę ktoś mnie pyta „skąd to masz?”.

Na pewno So Fancy to marka, której na polskim rynku była bardzo potrzebna i świetnie, że w końcu na nim jest.

sklep: So Fancy 

 • Joanna Iwańska

  Cześć! Mogłabyś mi powiedzieć jak długo czekałaś na swoje zamówienie? Wczoraj zamówiłam sobie jedno cudeńko dzięki Twojemu wpisowi, i odpisali, że muszę czekać 41 dni, i mnie to trochę przeraziło!
  Pozdrawiam, Asia 🙂

  • Ja czekałam ok. 3 tygodni i to w okresie przedświątecznym, czyli bardziej gorącym 🙂 Myślę że nie będzie tak długo, ale zawsze możesz napisać do firmy o realny czas dostawy 🙂

   • Asiexz

    Dzięki! :* to jest nadzieja, bo już nie mogę się doczekać mojego nowego trykotu 😀