Porównanie: Grishko 2007 – Freed of London Classic

4 stycznia 2016

Wiadomo, odnalezienie tej jedynej, idealnej pary point jest priorytetem dla każdego, kto zamierza na nich stawać. Dzisiaj, żeby trochę to zadanie ułatwić, porównamy dwa modele : Grishko 2007 i Freed Classic

Wygląd na stopie:

Bez dwóch zdań lepiej wypada Grishko – stopa wydaje się smuklejsza, dłuższa. Przez szeroki czubek Freedów poszerzają stopę i mają nieco klockowaty wygląda. Grishko mają zdecydowanie ładniejsze wycięcie boksu, w kształt litery V, Freedy natomiast przez swoje półokrągłe wycięcie dodają stopie ciężkości. Grishko również ładnej podkreślają podbicie.

Trwałość:

Freedy są zdecydowanie twardsze, co z całą pewnością zadowolni bardzo mocną stopę, jednak przy słabszej wymagają wyrobienia przy pomocy ręki, drążka i młotka. O ile bez tych zabiegów są bardzo wytrzymałe, po nich ustępują pod względem trwałości Grishko.

Dostępność:


Grishko spokojnie dostaniemy w każdym większym sklepie baletowym w Polsce. Freedy są u nas niedostępne, konieczne jest zamawianie ich na stronie producenta.

Dla kogo?
Freed of London Classic – osób o dość szerokiej, mocnej stopie ceniącej sobie szeroki czubek.

Grishko 2007 – model dość uniwersalny, raczej dla wąskiej stopy o średniej sile, bez względu na etap nauki

 

Processed with VSCOcam with f2 preset

 

A jaki jest Wasz ulubiony model point? 🙂

 • Nifredill

  Marzą mi się Grishko 2007 , ale to zdecydowanie należy do przyszłości 🙂
  Na razie zaczynam i cieszę się, ze jednak otworzyli grupę na którą
  liczyłam i będę się mogła uczyć :))) Czy może chciałabyś zrobić jakieś posty o ubiorze, albo ćwiczeniach przy drążku, czy coś jak filmiki na snapie z ćwiczeniami na stopy?

 • Justyna

  Grishko Fouette ! W nich czuję się jakbym stąpała po chmurce <3 Najgorzej wspominam Sanshę 🙁 . Szybciej zdjęłam niż założyłam 🙁 .

 • Jagoda Plucińska

  Hej 🙂 Mam do Ciebie pytanie, gdzie konkretnie kupujesz Grishki 2007? Bo zbieram się już od dłuższego czasu na ich zakup (sama używam Sanshi Recitali i nie jestem z nich w ogóle zadowolona 🙁 ) i chciałam się zamknąć w kwocie możliwie jak najniższej, a pamiętam, że przy recenzji tych point pisałaś, że ich cena to ok.180zł. Niestety we wszystkich sklepach, które odwiedzałam (internetowo, bądź realnie) ich cena waha się od 190-230zł. Może 10 czy 20zł różnicy to nie dużo, ale jak do tego dochodzi przesyłka za 15zł to wolałabym zapłacić mniej 🙂 Z góry dziękuję za odpowiedź :)))

 • Wiki

  Czy odpiszesz na mojego maila ?

  • Wiki, a możesz mi wysłać jeszcze raz na dominika@whitepointeshoes.pl? Staram się odpisywać w ciągu jednego dnia, jeżeli wysłałaś wcześniej i nie masz odpowiedzi to pewnie go nie dostałam 🙁

 • Agnieszka

  Marzy mi się kiedyś zatańczyć na pointach. Niestety, na razie nie ma takich zajęć w moim mieście. Przynajmniej nie dla 22-latki. Ale myślę, że nigdy nie jest za późno i kiedyś uda mi się spełnić to marzenie. Tymczasem intensywnie trenuję pozabaletowe style taneczne.