Les Ballets de Pologne

12 listopada 2014

Les Ballets de Pologne czyli nowa pozycja na baletowej mapie Warszawy.  Jej celem jest rozpowszechnianie sztuki baletowej, poprzez łączenie pracy zawodowych tancerzy i choreografów z amatorami i entuzjastami tańca klasycznego. Efektem tej współpracy są spektakle baletowe kierowane do szerokiej publiczność.

Założycielka teatru, Natalia Żuk, to absolwentka Bossov Ballet Theatre. Choreografię i przygotowanie tancerzy wspierają pierwsi soliści Polskiego Baletu Narodowego – Dominika Krysztoforska i Wojciech Ślężak. Chyba nie muszę nikogo przekonywać do jakości przedstawienia?

A to przestawienie, w którym zasilam szeregi to ostatnio mój temat numer jeden. Grudniowy sezon zaczynamy świąteczną klasyką, czyli” Dziadkiem do orzechów”. Czy początek zimy może być milszy?

 

Dlaczego warto żebyś przyszedł na ten spektakl?

Przede wszystkim, żebyś zobaczył że to, o co mnie pytasz jest wyłącznie w Twojej głowie. Nie ma nieodpowiedniego wieku, warunków fizycznych czy doświadczenia, żeby tańczyć.  Wszystkie ograniczenia to wyłącznie Twoja wyobraźnia. Możesz być kim chcesz, musisz tylko zacząć!

Więcej informacji na temat zakupu biletów i repertuaru pojawi się niedługo:)

Zapraszam na stronę Les Ballets de Pologne!

Zapraszam na Facebooka Les Ballets de Pologne!

Zapraszam do rezerwacji biletów!

DSC_1123

DSC_1185

 

 • Zacnie ; )

 • boli mnie stopa na ostatnie zdjecie!!!

 • Pięknie, też kiedyś jako 6latka tańczyłam. Przerzuciłam się na dancehall 🙂 Poza tym właśnie w balecie nie podoba mi się to, że stroje sąstarsznie obcisłe (ściskające takie) i nie widać kształtów kobiecych

  • A widzisz – ile ludzi, tyle gustów 🙂 Ja uwielbiam te wszystkie baletowe ubrania, o kostiumach scenicznych nawet nie wspominając. Dla mnie są mega kobiece:)

 • Marta N

  zazdroszczę! coś cudownego! 🙂

  • Nie zazdrość tylko wpadaj do mojej sali baletowej na lekcję 😉

   • Marta N

    chciałabym mieć czas, żeby wpaść na jakąkolwiek baletową lekcję na Śląsku… a tym chętniej zajrzałabym do Warszawy… 🙁

 • Olga

  Mam parę pytań odnośnie teatru, bo bardzo bardzo bardzo zależy mi na tym, żeby dalej tańczyć kiedy skończę liceum i wyjadę na studia :c Jak wygląda praca tam? Jakie trzeba mieć kwalifikacje i jak wygląda nabór?