Domowa sala baletowa

21 listopada 2014

Jestem w szoku. Okazało się że metoda „małego celu” działa. Okazało się że jakakolwiek metoda motywacyjna działa. W życiu nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy! Fakty jednak mówią same za siebie – „pokój Tabu” zmienił się w małą sale baletową. Dzisiaj was po niej oprowadzę.

 

Zdjęcie 11.11.2014, 18 58 58

Salka jest zrobiona w nadprogramowym pokoju, który ma 10m2. Miejsca nie jest zbyt wiele, ale szpagat się machnie. Tak na prawdę dodatkowe pomieszczenie jest tu atutem, ale taki kącik można zorganizować nawet w najbardziej zatłoczonym pokoju, wystarczy odrobina miejsca na drążek, lustro i machanie nogą.

DSC_1286

W skład moje sali wchodzi drążek na wspornikach przymocowany do ściany i lutro. Zestaw z drążkiem był zamawiany ze strony MySport. Zawiera on – 1,5m drążek z litego drewna, dwa metolowe wsporniki, cztery wkręty do montażu wsporników i cztery  śrubki to przymocowania drążka do wspornika. W celu przytwierdzenia wsporników do ściany potrzebna jest wiertarka z wiertłem 12mm i mały śrubokręt. Przydałby się również jakiś silny mężczyzna – ale to tylko sugestia!

Krótka instrukcja:

1. Wybieramy miejsce na drążek.

2. Przykładamy pierwszy wspornik, łapiemy poziom poziomnicą. zaznaczamy miejsce wkręcania. Odkładamy wspornik, Wiercimy. Sprawdzamy poziom, przykręcamy śruby.

3. Bierzemy drugi wspornik, odmierzamy, łapiemy poziom (względem ściany i drugiego wspornika, to ważne bo inaczej drążek nam się nie wsunie). Wiercimy i przykręcamy śruby.

4. Wsuwamy drążek i przytwierdzamy go za pomocą małych śrubek.

5. Odkurzamy i zaczynamy ćwiczyć.

Ta metoda dobrze się sprawdzi kiedy mamy w miarę dużo miejsca. Kiedy pomieszkanie jest ciasne lepiej na początku przytwierdzić drążek do wspornika a potem zawołać męża/brata/szwagra/sąsiada do pomocy, bo samemu będzie ciężko i zaznaczyć wszystkie 4 otwory (z poziomnicą) wywiercić i przykręcić wsporniki już z zamontowanym drążkiem.

DSC_1288

Drążek jest stabilny, dobrze trzyma się ściany, nie ślizga się w dłoni. Z powodzeniem można przy nim ćwiczyć technikę a też rozciągać się z jego użyciem.

lustro

Lustro jest z  Ikei, dokładnie takie jak na pierwszym zdjęciu. Ma wymiary 160×70 więc z odległości drążka spokojnie wiedzę się cała. W przyszłości marzy mi się jeszcze dorobienie bocznych skrzydeł, takich jak na fotce obok.  To jednak tylko perwersyjne marzenie, ale to mniejsze też  jest wystarczające.

Kosztorys:

Drążek – 100zł

Wsporniki – 75zł x2

Lustro – 149zł

Suma : 400zł

 

A jak wasze postanowienia listopadowe ?:)

 

 • super!!!

 • Wygląda to naprawdę zacnie. Zresztą śledziłem przebieg powstawania na Instagramie ; )

 • Marta

  Na jakiej wysokości należy zamontować drążek baletowy?

  • wika

   też chciałam zadać to pytanie , mogłabyś napisać w komentarzu?

   • Dominika

    Jasne:) Wysokość drążka, takiego z którego korzystasz indywidualnie, powinna być przede wszystkim wygodna dla Ciebie, aby można było go trzymać przy lekko zgiętej ręce przy niepodnoszeniu ramienia. Mój jest zamontowany na wysokości mojego biodra, kiedy stoję na pełnych stopach i ta wysokość się sprawdza 🙂

 • Nina Harbuz-Karczmarewicz

  Cześć, znalazłam dziś Twoją stronę, poszukując informacji, na jakiej wysokości powinien być zawieszony drążek. Widzę, że dziewczyny poniżej już o to pytały, ale nie mogę znaleźć Twojej odpowiedzi. Podpowiesz, proszę? 🙂